Cáfolja a kormány, hogy francia üzemanyag jönne Paksra
Pedig már együttműködési megállapodást is kötött az Energiaügyi Minisztérium a francia Framatome-mal.
Pedig már együttműködési megállapodást is kötött az Energiaügyi Minisztérium a francia Framatome-mal.
A miniszterelnök hétvégén a kötcsei pikniken beszélt arról, hogy orosz helyett francia üzemanyagra kell váltani a paksi erőműben. A jelek szerint az Energiaügyi Minisztérium nem tétlenkedett, már alá is írták a kapcsolatbővítési megállapodást a francia Framatome vállalattal.
Van mód az éves elszámolásra minden, már meglévő beruházás esetében, sőt azoknál is, akik igényüket szeptember 7-ig benyújtották, de lesz egy határidő is, amíg meg kell valósítsák ehhez. A többiek már bruttó elszámolásba kerülnek majd.
Az Energiaügyi Minisztérium államtitkára levélben kéri a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal elnökét, hogy fontolják meg az éves elszámolás megtartását.
Maga Kocsis Máté szólította fel Lantos Csaba energiaügyi minisztert arra, hogy ne változtassák meg a háztartási napelemes rendszerekkel már rendelkezők éves szaldóelszámolását. Szerinte ez nem fair, és megpróbálta Brüsszelre is ráfogni.
Éles kritikákat váltott ki a háztartási napelemes rendszerek elszámolásának átalakítását érintő kormányzati terv. Van, aki attól tart, hogy nem éri majd meg megújulókba fektetni a családoknak, hiszen a napelemes otthonok gazdái jövőre végleg búcsút mondhatnak a nullás éves számláknak. A kormányzat azzal nyugtatja a kedélyeket, hogy lesz még finomhangolás és igenis meg fogja érni, de azt még nem árulták el, pontosan hogyan.
Lantos Csaba miniszternek volt egy jó és egy rossz híre. Kezdjük az utóbbival.
De hogy mikortól, azt majd csak szeptemberben árulja el a kormány. Változik az elszámolás módja.
Pekárik Gézára semmilyen panasz nem volt, de kellett a pozíciója a MEKH-vezető Horváth Péter Jánosnak, akinek viszont nukleáris tapasztalata nincs, így egyes ügyekbe valószínűleg nem is lesz beleszólása.
Az energiaügyi miniszter nem akart egyértelműen nyilatkozni azzal kapcsolatban, hogy terveznek-e 6-7 év múlva is orosz gyártású technológiát vásárolni.
Elkészült Magyarország legnagyobb egybefüggő napelemparkja, amely 440 hektár területet foglal el.
A Fokroller Kft. maradó tulajdonosai is nagypályás játékosok a NER-ben.
A kormány egy határozatban korábban azt ígérte, hogy március 31-ig feloldják az erőművek építési tilalmát, azonban a szakemberek szerint ebből az ígéretből nem lett semmi.
A kormány folytatni kívánja a paksi bővítést, de legalábbis tudnak róla, hogy a kis, moduláris reaktorok rohamtempóban fejlesztett technológiája lehetséges opciót kínál. Lantos Csaba energiaügyi miniszter az MCC-n beszélt, mi is végighallgattuk.
A lépés egyértelműen a közfinanszírozásból való részesedés nagy léptékű növelését jelenti.
Az EU azt kérte ne legyenek miniszterek és államtitkárok az egyetemeket fenntartó kuratóriumokban, azt nem, hogy a NER-közeli vállalkozók sem.
Tóth Bertalan két és fél éve perelt az adatokért, a kormánynak most 15 napot adott a bíróság azok kiadására.
Bizalmi vagyonkezelőhöz került az energiaügyi miniszter cégbirodalmának zászlóshajója, a Lantos Vagyonkezelő Zrt.
Felülvizsgálják, hogyan lehet fokozatosan feloldani a tavaly október végén bevezetett korlátozást, amivel felfüggesztették a háztartási napelemek hálózati betáplálási lehetőségét. Erről Lantos Csaba energiaügyi miniszter beszélt egy interjúban, amiből az is kiderül, mik a tervek Paks II-vel, honnan lesz energia az akkumulátorgyáraknak, piaci áron vesszük-e az orosz gázt, és miből áll a „konzervatív energiapolitika”.
Hétfőtől végleg búcsúzik minden kormányzati pozíciójáról az egykori technológiai és ipari miniszter.